BB řezy 

4 balíčky BB sušenek  2x světlé  2x tmavé
Krém : 1 Héra  15 dkg cukru  1 žloutek  - třeme
Uvařit : 1/2 l mléka  4 lžíce maizeny  1 vanilkový cukr.
Po vychladnutí spojit s krémem a slepovat 2a2 sušenky k sobě. Skládáme na alobal, polijeme čokoládou a posypeme kokosem zabalíme a dáme  na 24 hodin do lednice,krájíme zešikma. 

Rychlý koláč

2 hrníčky polohrubé mouky  1/2 hrníčku oleje  1 hrníček cukru  1 hrníček mléka 1 vejce  1 prášek do pečiva.
Suroviny smícháme dáme na vymazaný a vysypaný plech.Pečeme v dobře vyhřáté troubě.Po upečení dáme žloutkovou polevu. 

Dětský dort

2 bal.dětských piškotů  2 zakysané smetany  5 lžic cukru  5 lžic rumu  1 šlehačka /ušlehat/
Vše se smíchá.Piškoty se skládají do dortové formy.1 řada piškotů pak lžící se rozetře směs.Nakonec se to posype Grankem a dá se do lednice.Lepší to je když se odleží alespoň 24 hodin .

Bábovka

13 dkg másla  25 dkg cukru 4 žloutky - Vyšlehat v robotu asi 2 minuty pak se přidá 25 dkg polohrubé mouky  1/2 bal.práš.do peč.  1 bal hrozinek  a bílky ze 4 vajíček / sníh/.
Vymažeme formu a pečeme. Upečenou polijeme čokoládou. 

Drobenkový koláč

25 dkg polohrubé mouky  12 dkg cukr  12 dkg másla  1 vejce  1 rovná lžička
kypřícího prášku  citron.kůra  vanilkový cukr.
Máslo s cukrem,moukou a práš.do pečiva rozemeleme rukou jako drobenku.Přidáme vejce,cit.kůru a vanil.cukr a opět rozdrobíme. Polovinu drobenky dáme do vymazané a vysypané formy poklademe ji oloupanými,nastrouhanými jablky posypeme cukrem,skořicí, pokapeme máslem a na horu nasypeme druhou polovinu drobenky.Povrch pokropíme tukem a pečeme do růžova. 

 Margot

1 čokoláda Margot 10 dkg nahrubo nastrouhat  1 hrnek hladké mouky  1 hrnek polohrubé mouky  2 vejce  2-3 lžíce oleje  1 šlehačka-nalít  2 dcl mléka  1 vanil.cukr.
Vše našlehat.Vymazat a vysypat plech.Upéct na horu polevu jakoukoliv. 

BE-BE řezy     FOTO

Piškot:  3 celá vejce  18 dkg cukru  3 lžíce vlažné vody  18 dkg polohrubé mouky 1/2 prášku do pečiva.
Krém : 1 litr mléka  3 vanilkové pudinky  15 dkg másla / héra/
Krém vařit do zhoustnutí a pak míchat do prochladnutí.Vychladlé nalijeme na piškot a na pudink hned naskládáme sušenky BeBe světlé těsně  vedle sebe.Na horu čokoládovou polevu. Na jeden plech -2 balíčky sušenek.Vymazat a vysypat plech. 

Kokosové kostky 

4 žloutky  30 dkg cukru  15 dkg másla - se utře . Přidá se 10 dkg ořechů  1/4 l mléka  1 prášek do peč.  1/2 kg polohrubé mouky ze 4 bílku sníh.
Rozetřeme těsto na vymazaný a vysypaný plech.
Poleva : 1/2kg 100% tuku  8 lžic vody  8 lžic rumu  4 lžíce kakaa .
Chladné nakrájíme na kostky a posypeme kokosem . 

Strouhaná buchta 

40 dkg hladké mouky  1 Héra  1 práš.do peč.  1 žloutek  6 lžic cukru  3dkg kakaa
Krém: 3 lžíce mléka  3 tvarohy  2 vanilk.cukry  2lžíce cukru  1 celé vajíčko 1 bílek /sníh/  vařený pudink vanilkový.
3/4 těsta nastrouháme nahrubo na vymazaný plech na to dáme krém a zase těsto.Pečeme pomalu asi 1 hodinu. 

Oříškové řezy se žloutkovou polevou 

25 dkg Hera  14 dkg cukru  15 dkg ořechy  14 dkg hrubé mouky  1/2 práš.do peč.
Poleva: 3 žloutky  14 dkg cukru  1 lžIčka citrónové šťávy.
Máslo s cukrem smícháme do spěnění,přidáme semleté ořechy sníh ze 3 bílků mouku a práš.do peč.Těsto rozetřeme na plech vymazaný máslem a vysypaný moukou.Zvolna upečeme.Žloutky smícháme s cukrem a cit.šťávou do pěny.Upečený ne úplně vychladlý koláč potřeme polevou a necháme do druhého dne. 

Kefírové řezy s tvarohovou náplní

35 dkg polohrubé mouky  20 dkg cukru  3 lžíce kakaa  3 lžíce ořechů nebo kokosu
1/2 lžičky jedlé sody  1/2 sklenky oleje  2 vejce  1/2 l kefíru.
Náplň : 50 dkg tvarohu  25 dkg Perly  15 dkg cukru  3 lžíce kakaa  2dcl mléka  2lžíce horké vody.
V míse smícháme mouku se sodou,přidáme cukr,olej,kakao,vejce,ořechy,kefír  a vše dobře umícháme.Těsto natřeme na vymazaný plech a upečeme.Vychladlý moučník potřeme náplní a nakrájíme na řezy.  

Rychlé řezy z podmáslí

2 hrnky polohrubé mouky  10 dkg másla  1 hrnek cukru  2 vejce  1 práš.do pečiva 2 hrnky podmáslí.
Máslo utřeme s cukrem a vejci,přidáme ostatní přísady a umícháme těsto,které nalijeme na vymaštěný plech a upečeme.Vychladlý moučník nakrájíme a posypeme cukrem.

Řezy z kefíru

35 dkg polohrubé mouky  1lžička jedlé sody  20 dkg cukru  1 sklenka oleje 2 vejce  2 lžíce kakaa  1/2 l kefíru,hrozinky  cukrová poleva  ořechy.
Smícháme mouku se sodou,přidáme cukr ,olej,vejce,kakao,kefír,hrozinky a dobře promícháme.Těsto dáme na vymazaný plech a upečeme. Na vychladlý moučník nalijeme polevu a ozdobíme půlkami ořechů a po ztuhnutí nakrájíme na řezy. Poleva může být jakákoliv. 

Barevný koláč

30 dkg cukr  30 dkg másla  1 vanilk.cukr  1 práš.do peč.  5 vajec  1 zakysaná smetana  30 dkg polohrubé mouky  
pudink-kakaový,malinový,vanilkový.
Poleva: 30 dkg cukru  2 lžíce horké vody  2-3 lžíce rumu  citr.šťáva.
Máslo,cukr a vanilkový cukr utřeme do pěny,postupně  přidáváme po 1 vejci a třeme poté přidáme zakysanou smetanu a nakonec polohrubou mouku s práš.do pečiva.Těsto rozdělíme na 3 části a obarvíme pudinkem.Plech vymažeme a vysypeme moukou.Těsto střídavě dáváme lžící na plech a upečeme.Vychladlý moučník můžeme polít polevou.Cukr-voda-rum a cit.šťáva-utřeme na hladkou kaši a nalijeme na vychladlý moučník.   

Piškot se sněhem a kakaem

12 dkg polohrubé mouky  12 dkg cukru  5 žloutků  1 celé vejce  1/2 práš.do.peč.
Sníh nad párou: 5 bílků  25 dkg cukru
Poleva: čokoládová-máslo a kakao rozpustit nad párou.
Piškot upečeme,na to dáme sníh,dáme zpátky do trouby ,ale už jenom sušit pak dát do lednice ztuhnout a čokoládu na konec. 

Perníkové piškotové řezy

20 dkg hladké mouky  20 dkg hrubé mouky  0,5 l medu  12 dkg másla  3 vejce  1/2 lžič.jedlé sody  ,špetka mletého hřebíčku  strouhaná citr.kůra  ořechy.
Do tekutého teplého medu přidáme máslo a necháme je rozpustit.Do mísy dáme mouku smíchanou se sodou,kořením a citr.kůrou,přidáme med  s rozpuštěným máslem a zvlášť umíchané žloutky.Nalijeme na vymaštěný a moukou vysypaný plech,posypeme nasekanými ořechy a upečeme.Vychladlý nakrájíme. 

Mixované rozinkové řezy s marmeládou

25 dkg hrubé mouky  3 vejce  15 dkg cukru  1 vanilk.cukr  25 dkg jahodové marmelády  1 lžíce kakaa  10 dkg tuku  2 dcl mléka  1 práš.do peč.  5 dkg hrozinek.
Do mixéru dáme vejce,cukr i vanilkový cukr ,marmeládu,kakao a rozpuštěnou vlahou heru.Mixujeme asi 5 minut.Přilijeme mléko,přidáme mouku s práš.do peč.,dobře promícháme a nakonec vmícháme hrozinky.Vychladlý moučník pocukrujeme a nakrájíme. 

Mramorový moučník

3 hrnky polohrubé mouky  1 práš.do peč.  1 hrnek krystalového cukru  1/2 hrnku oleje  1 hrnek mléka  1 vejce  1 lžíce kakaa.
V míse smícháme mouku s práš.do peč.,přidáme cukr,olej,mléko,vejce a dobře promícháme.Těsto rozdělíme na dvě  poloviny,jednu polovinu nalijeme na vymaštěný plech druhou polovinu obarvíme kakaem a nalijeme nepravidelně na světlé těsto. Moučník upečeme a vychladlý pocukrujeme a nakrájíme. 

Limonádové řezy

40 dkg polohrubé mouky  3 vejce  25 dkg cukru  10 lžic oleje  1 práš.do peč. 3 dcl.limonády.
V míse utřeme cukr s vejci do husté pěny,přidáme olej,mouku smíchanou s práš.do peč.a limonádu.Dobře zamícháme,nalijeme na vymazaný a vysypaný plech a upečeme.Vychladlý moučník můžeme pocukrovat,polít jakoukoliv polevou nebo poklást ovocem a zalít želatinovým rosolem. 

Munfins

15 dkg másla  13 dkg cukru  18 dkg hladké mouky  2 celá vejce  1lžička práš.do peč.  1 dcl hrozinek
Třeme máslo s cukrem,vejce,přidáme mouku s práš.do peč. a hrozinky,pečeme asi 15minut.Dáváme do papírových košíčků.Je to recept na 20 kusů. 

Berlínské ořechové řezy

30 dkg hladké mouky  15 dkg másla  8 dkg mouč.cukru  1 vejce  1/2 bal.práš.peč.1 lžíce kakaa  marmeláda.
Piškotové těsto : 4 lžíce polohrubé mouky,4 vejce,4lžíce mouč.cukru.
v míse utřeme žloutky s cukrem do husté pěny.Po lžících přidáme mouku a lehce vmícháme ušlehaný tuhý sníh z bílků.
Nádivka : 30 dkg mleté ořechy  15 dkg mouč.cukr  2 lžíce rumu  6 lžic mléka.
vše v míse rozmícháme.Na vále smícháme mouku s práškem do pečiva a kakaem,přidáme máslo,cukr,vejce a zpracujeme v těsto. Vyválíme placku,přeneseme ji na vymazaný a moukou vysypaný plech a potřeme marmeládou a ořechovou nádivkou,na kterou nalijeme piškotové těsto.Upečeme ve středně teplé troubě. Vychladlý moučník pocukrujeme a nakrájíme na řezy. 

Cikánské ořechové řezy

25 dkg hladké mouky,14 dkg másla,7 dkg moučkového cukru,3 žloutky,marmeláda.
Náplň: 10 dkg mletých ořechů,14 dkg mouč.cukru,1/2 lžičky skořice,3 bílky - ořechy smícháme s cukrem a se skořicí,přidáme bílky ušlehané ve vodní lázní a lehce zamícháme.Na vále zpracujeme z uvedených surovin hladké těsto,vyválíme placku,přeneseme ji na vymaštěný plech a mírně zapečeme.Potřeme marmeládou a náplní a dopečeme.

Budapešťské ořechové řezy

35 dkg hladké mouky,5 dkg moučkového cukru,1 vejce,20 dkg hery,1 dkg droždí,  1 dl mléka,na špičku nože prášek do pečiva, meruňkový džem,strouhané ořechy smíchané s cukrem,čokoládová poleva.
Do mísy dáme hladkou mouku,do které uděláme důlek a vlijeme kvásek z vlahého mléka a trošky cukru a mouky.Přidáme cukr,vejce, vlahou rozpuštěnou heru a prášek do pečiva.Zpracujeme těsto a rozdělíme je na  dva díly,které rozválíme na placky.Prví placku položíme na vymaštěný plech,natřeme meruňkovým džemem a posypeme strouhanými ořechy smíchanými s cukrem.Zakryjeme druhou plackou,necháme na plechu 1 hodinu kynout a po vykynutí upečeme.Vychladlý moučník polijeme čokoládovou polevou.

Postrouhané tvarohové řezy

40 dkg polohrubé mouky,1 prášek do pečiva,25 dkg másla,1 lžíce pískového cukru,1 lžíce kakaa,6 lžic mléka.
Tvarohová náplň: 50 dkg měkkého tvarohu,1 vanilkový cukr,15 dkg pískového cukru,5 lžic rumu,1 lžíce solamylu-v míse umícháme dohladka.
Na vál nasypeme mouku smíchanou s práš.do pečiva,přidáme máslo,cukr,kakao a mléko a zpracujeme těsto.Jednu třetinu těsta dáme na talíř do ledničky ztuhnout.Pak zbytek těsta rozválíme a dáme na vymaštěný plech,potřeme tvarohovou náplní a postrouháme těstem z lednice. ( Použijeme struhadlo s většími otvory)

Hraběnčiny Jablkové řezy

45 dkg hladké mouky,25 dkg hery,4 žloutky,12 dkg moučkového cukru,1/2 balíčku prášku do pečiva.
Jablková směs : 1 kg oloupaných nastrouhaných jablek,1/2 lžičky mleté skořice,3 lžíce strouhaných  ořechů.
Sníh: 4 bílky,16 dkg moučkového cukru - společně ušleháme.
Z uvedených surovin zpracujeme na vále těsto a jednu třetinu dáme do mrazničky ztuhnout.Dvě třetiny těsta vyválíme a dáme na vymazaný plech.Poklademe jablkovou směsí,natřeme sněhem a navrch nastrouháme na hrubém struhadle těsto z mrazničky.Upečeme a pocukrujeme.

Křehké jablkové řezy

30 dkg hladké mouky,20 dkg tuku,10 dkg moučkového cukru,1/2 prášku do pečiva,2 žloutky,vanilka
Na povrch: jablka,rozinky,trochu strouhanky,cukr se skořicí 1 bílek.
Přísady zpracujeme na vále v těsto,rozdělíme na čtyři díly,ze dvou vyválíme pruhy,které opatrně přeneseme na plech,mírně
posypeme strouhankou,pokapeme máslem,poklademe plátky oloupaných jablek zasypeme cukrem se skořicí a rozinkami.Přikryjeme druhými dvěma pruhy těsta,okraje stiskneme,zarovnáme,povrch potřeme bílkem a ve středně vyhřáté troubě upečeme.Pak pocukrujeme a vychladlé nakrájíme.

Meruňkový koláč

14 dkg krupicového cukru,4 žloutky,citrónová kůra,1 lžíce vody,4 bílky,14 dkg hrubé mouky,1/2 kg meruněk.
Cukr,žloutky,vodu a nastrouhanou citrónovou kůru třeme do zhoustnutí.Přidáme tuhý sníh z bílků současně s moukou a dobře umícháme.
Těsto urovnáme do formy,poklademe zralými půlkami meruněk,vložíme do dobře vyhřáté trouby a upečeme dorůžova.Upečený pocukrujeme.

Rychlé višňové řezy

3 hrnky polohrubé mouky,3/4 hrnku pískového cukru,1 vejce,1a1/2 hrnku mléka,1/2 hrnku oleje,1 balíček prášku do pečiva,višně,šlehačka na zdobení.
V míse umícháme cukr,vejce,mléko a olej,přidáme mouku smíchanou s práškem do pečiva a dobře rozmícháme.Těsto nalijeme na vymaštěný plech,poklademe višněmi a upečeme.Vychladlý moučník nakrájíme a ozdobíme šlehačkou.

Rychlý švestkový koláč

2 hrnky polohrubé mouky,1 hrnek hrubé mouky,1 hrnek krystalového cukru,2 hrnky mléka,1/2 hrnku oleje,1 vejce,1 práš.do pečiva,švestky.
Drobenka:1 hrnek polohrubé mouky,10 dkg hery,1/2 hrnu pískového cukru- vše v misce rozdrobíme na sypkou směs.
V míse promícháme mouku s práš.do pečiva,přidáme cukr,mléko,olej a vejce.Dobře rozmícháme a rozetřeme na vymaštěný a strouhankou vysypaný plech,poklademe vypeckovanými švestkami,posypeme drobenkou a upečeme.

Perník s jablky

45 dkg polohrubé mouky,20 dkg pískového cukru,1 práš.do pečiva,1 vanilkový cukr,1 lžíce jedlé sody,1a1/2 lžíce kakaa,2 vejce,12 dkg rozpuštěného másla,12 lžic mléka,45 dkg oloupaných jemně nastrouhaných jablek.
Poleva: 8 dkg moučkového cukru,8 dkg másla,1 lžíce mléka,1 lžíce kakaa,1 lžíce škrobové moučky-rozpustíme ve vodní lázni,nevaříme.
V míse smícháme polohrubou mouku,pískový cukr.prášek do pečiva,vanilk.cukr,jedlou sodu a kakao,přidáme vejce,rozpuštěné máslo,mléko a jemně nastrouhaná jablka.Suroviny dobře promícháme,těsto rozetřeme na vymaštěný plech a upečeme.Vychladlý perník polijeme polevou.

Jednoduchý makovec     FOTO

35 dkg polohrubé mouky.25 dkg mletého máku,20 dkg pískového cukru,1 prášek do pečiva,2 vejce,3 lžíce oleje,mléko dle potřeby.
V míse smícháme mouku s práš.do pečiva,přidáme mák,cukr,vejce,olej a mléko a vařečkou dobře vymícháme.Těsto nalijeme na vymaštěný plech a upečeme.Vychladlý moučník pocukrujeme a nakrájíme.

Studený pes     FOTO
375g kokosového tuku,3 vejce,špetka soli,200g moučkového cukru,6 lžic kakaa,1 lžíce instantní kávy,2 lžíce Baileys,nastrouhaná kůra z 1 citrónu,12 sucharů,10 piniových jader,10g sekaných pistácií,snítky z meduňky na ozdobu.
Nejdříve rozehřejeme kokosový tuk a pak ho necháme vychladnout.Z vajec,soli a moučkového cukru ušleháme pěnu,přidáme kakao,instantní kávu,Baileys a citrónovou kůru,přímícháme tekutý kokosový tuk.Hranatou formu vyložíme pečícím papírem.3 suchary položíme na dno vedle sebe a rozetřeme na ně asi čtvrtinu krému čokoládového.Stejným způsobem uděláme další 3 vrstvy.Nakonec uzavřeme vrstvou krému.Necháme asi 3 hodiny v lednici ztuhnout.Opražíme piniová jádra,necháme je zchladnout,spolu s pistáciemi nasypeme na dort a lehce přitlačíme.Nakonec můžeme dort dozdobit snítkami meduňky.
Dvoubarevná bábovka     FOTO
4 žloutky,200g cukru ,200g másla polohrubé mouky,kypřící prášek,125ml mléka,50g rozinek,50g nasekaných mandlí,2 lžíce kakaa,2 lžíce rumu.
Žloutky,cukr a máslo vymícháme do pěny.Postupně přidáváme mouku,kypřící prášek,mléko,rozinky a mandle,sníh z bílků.Těsto rozdělíme na dvě poloviny,z nichž k jedné přidáme kakao a rum.Střídavě je vrstvíme do vymazané a strouhankou vysypané formy.Zhruba hodinu pečeme ve středně vyhřáté troubě.
Kakaové kostky     FOTO
4 žloutky,4 lžíce cukru,1 lžíce kakaa,4 lžíce polohrubé mouky,1 lžíce rumu.
Žloutky utřeme s cukrem,vmícháme 1 lžíci kakaa,polohrubou mouku,rum a ušlehaný sníh z bílků.Těsto nalijeme do vymazané a hrubou moukou vysypané formy.Pečeme ve středně vyhřáté troubě.Vychladlí piškot zdobíme krémem podle chuti.
Mandlový chlebíček     FOTO
100g másla,2 žloutky,180g cukru,250g polohrubé mouky,prášek do pečiva,50g rozinek,50g kandovaného ovoce,50g mandlí,čokoláda na vaření.
Máslo s cukrem a žloutky utřeme do pěny,přidáme polohrubou mouku,prášek do pečiva,rozinky,kandované ovoce a mandle.Zlehka vmícháme sníh a těsto nalijeme do vymazané a strouhankou vysypané chlebíčkové formy.
Višňová bábovka s čokoládou     FOTO
1 sklenice (720ml)kompotovaných višní,250g měkkého másla,250g moučkového cukru,3 polévkové lžíce rumu,nebo citrónové šťáva,4 vejce,375g hladké mouky,1 prášek do pečiva,1/2 lžičky skořice,tuk a strouhanku pro vymazání,1 balíček čokoládové polevy.
Tuk,cukr a rum utřeme do krému.Postupně všleháme vejce jedno po druhém.Smícháme mouku,prášek do pečiva a skořici a to vše vmícháme do vaječné směsi.Polovinu těsta naplníme vymaštěnou a strouhankou vysypanou bábovkovou formu.Višně rozložíme na těsto a zalijeme je zbytkem odloženého těsta.Pečeme v mírné troubě.Potom vyjmeme a necháme asi 15 minut ve formě.Nakonec ji vyklopíme a dáme vychladnout.Polevu roztavíme v horké vodní lázni,potřeme jí rovnoměrně celou bábovku a necháme ztuhnout.
Citrónový chlebíček     FOTO
1 konzerva ananasu(425ml)3 citróny,250g cukru,275g másla,50 g sekaných mandlí,1 vanilkový cukr,4 vejce,200g hladké mouky,100g solamylu,2 lžičky prášku do pečiva,150g čokoládové polevy,meduňku na zdobení,olej na potření alobalu,papír na pečení.
Ze dvou citrónu nastrouháme kůru a vymačkáme šťávu.Na krokant necháme zkaramelizovat 100g cukru dozlatova.Potom v něm rozpustíme 25g tuku a přidáme kousky mandlí.Mícháme tak dlouho,až se kousky mandlí karamelem zcela potáhnou.Zbytek tuku,cukr,citrónovou kůru a vanilkový cukr utřeme do pěny.Postupně přidáváme vejce a třeme až směs zkrémovatí. Stranou si odložíme 2-3 lžíce mouky.Zbytek smícháme se solamylem,práškem do pečiva a 3 lžícemi citrónové šťávy a vmícháme do krému.Kousky ananasu obalíme v mouce.2/3 mandlového krokantu rozlámeme na kousky a s ananasem vmícháme do těsta.Chlebíčkovou formu vyložíme papírem na pečení a těsto do ní opatrně nalijeme.V předehřáté troubě pečeme asi hodinu.Po vyklopení z formy jej na několika místech špejlí propíchneme a pokapeme zbytkem citrónové šťávy a dáme vychladit.Polevu rozehřejeme v horké vodní lázni a koláč jí stejnoměrně potřeme a necháme zaschnout.Zbytek krokantu rozlámeme na větší kousky,zbývající citrón nakrájíme na plátky.Koláč podáváme zdobený krokantem,plátky citrónu a meduňkou.
Americký tvarohový koláč     FOTO
225g polohrubé mouky,200g másla,150g cukru,3 žloutky,strouhanou kůru z 1 citrónu a z 1 pomeranče,1 balíček vanilkového cukru,800g plnotučného tvarohu,5 lžic mléka,3 vejce,1 lžíce práškového cukru na posypání,průsvitnou fólii a tuk pro vymazání formy.
Do větší mísy dáme 200g mouky,125g nakrájeného másla,přidáme 1 žloutek,citrónovou a pomerančovou kůru a vypracujeme hladké těsto.Zabalíme do fólie a necháme hodinu odpočnout v lednici.Potom těsto rozválíme.Vymastíme dortovou formu,vložíme do ní těsto,několikrát je propícháme vidličkou a předpečeme asi 12-15 minut.Necháme vystydnout.Zbytek másla,cukr a vanilkový cukr utřeme do pěny.Dále přidáme tvaroh,mléko,zbytek citrónové a pomerančové kůry a utřeme do hladké hmoty,kterou spojíme s vejci,dalšími dvěma žloutky a moukou.Vymícháme krémovou hmotu.Zbylé těsto vyválíme opět mezi 2 fóliemi.Pásy těsta podélně rozpůlíme,vyložíme jimi dokola dortovou formu,okraje těsta přeložíme a pevně stiskneme.Formu naplníme krémem a v předehřáté troubě pečeme při mírné teplotě asi 10 minut.Potom teplotu snížíme a koláč pečeme dále 1 1/4 hod.Koláč před podáváním dobře vychladíme v lednici a posypeme práškovým cukrem.
Mandlové řezy     FOTO
4 vejce,125g cukru,1 sáček vanilkového cukru,75g moučkového cukru,50g solamylu,50g mletých mandlí,1/2 sklenice(225g) malinového rosolu,4 lžíce hrubého cukru,1 sáček vanilkového pudinku v prášku,3/8 l mléka,25g másla,pergamenový papír na pečení.
Vejce,100g cukru a vanilkový cukr ušleháme do pěny.Smícháme dohromady solamyl,mandle,mouku a opatrně vmícháme do vaječné pěny.Plech vyložíme pergamenovým papírem.Těsto na plech vylijeme a pečeme asi 10-20 minut do zlatohněda.Upečený piškot vyklopíme na utěrku posypanou cukrem.Pergamenový papír ihned stáhneme.Piškot podélně rozpůlíme,vrchní část sejmeme a převrátíme.Malinový rosol přivedeme do varu,dohladka rozmícháme a obě poloviny piškotu jím potřeme.Jeden z obou dílů posypeme hrubým cukrem.Pudinkový prášek rozmícháme se 3 lžícemi mléka,rovněž dohladka.Zbylé mléko a cukr také přivedeme k varu a za stálého míchání povaříme.Pudink do sladkého mléka vmícháme a chvíli vaříme.Potom necháme zchladnout.Máslo ušleháme do pěny,pak přidáváme po lžících vanilkový pudink.Vzniklý máslový krém rozetřeme na nepocukrovaný díl piškotu a druhým dílem zakryjeme.Koláč dáme asi na 30 minut vychladnout.
Řezy s tvarohovým krémem     FOTO
300g polohrubé mouky,1 lžička prášku do pečiva,125g másla,1 vejce,50g moučkového cukru.
Krém:500g měkkého tvarohu,3 vejce,špetka soli,4 lžíce krupicového cukru,strouhaná kůra z jednoho citrónu,hrst ořechů nebo mandlí,hrst rozinek,1 vanilkový pudinkový prášek,3 dcl mléka.
do tvarohu vmícháme vejce,strouhanou kůru,sůl,cukr,nasekané ořechy nebo mandle,spařené rozinky a vše zředíme mlékem,v němž jsme rozmíchali pudinkový prášek.Vymícháme.Z mouky s míchané s práškem do pečiva,změklého másla,cukru a vejce vypracujeme  hladké linecké těsto.Přikryjeme je fólií a necháme v chladu odpočinout.Pak těsto vyválíme,dáme na vymaštěný a hrubou moukou vysypaný plech,potřeme krémem a upečeme.
Tvarohové řezy s meruňkami    FOTO
300g hladké mouky,300g másla,2 žloutky,2 lžíce vody,2 lžíce octa,1/2 balíčku prášku do pečiva,čerstvé nebo kompotované ovoce.
Tvarohová náplň:400g měkkého tvarohu,150g moučkového cukru,1 vanilkový cukr,1 žloutek,1 vařená nastrouhaný brambor,2 bílky.
Tvaroh s moučkovým cukrem a vanilkovým cukrem a žloutkem utřeme do pěny,přidáme vařený nastrouhaný brambor a lehce vmícháme z bílků ušlehaný sníh.Na vál prosejeme mouku smíchanou s práškem do pečiva,přidáme máslo,žloutky,vodu a ocet.Zpracujeme těsto,které rozválíme na dvě placky.První placku dáme na vymaštěný a vysypaný plech,potřeme tvarohovou náplní,poklademe meruňkami a přikryjeme druhou plackou a upečeme.Vychladlé řezy pocukrujeme.
Višňové řezy s drobenkou
300g polohrubé mouky,150g pískového cukru,1 balíček vanilkového pudinkového prášku,1 prášek do pečiva,1 vejce,6 lžic oleje,mléko podle potřeby,višně.
Drobenka:100g polohrubé mouky,100g moučkového cukru,50g másla-vše v misce rozdrobíme.
V míse smícháme mouku s práškem do pečiva,přidáme ostatní suroviny a asi 5 minut mícháme.Těsto nalijeme na vymaštěný plech,posypeme višněmi a drobenkou a upečeme.Vychladlí moučník pocukrujeme a nakrájíme na řezy.

Rychlé řezy

32 dkg mletých ořechů,32 dkg moučkového cukru,12 dkg strouhanky,9 vajec.
Ušleháme žloutky s cukrem,vmícháme střídavě sníh z bílků a strouhanku smíchanou s ořechy.Těsto rozetřeme na vymazaný a vysypaný plech a upečeme dorůžova.Vychladlý moučník rozkrojíme,potřeme marmeládou nebo krémem,polít polevou nebo jenom pocukrovat.

Máslové řezy

15 dkg polohrubé mouky,15 dkg másla,15 dkg moučkový cukr,2 vejce,3 žloutky,1/2 prášku do pečiva.
Vypracujeme těsto a upečeme na vymazaném,vysypaném plechu.Upečené potřeme marmeládou,nahoru dáme tuhý sníh ze 3 bílků oslazený cukrem a dáme znovu do trouby zapéct až sníh zrůžoví.

Řezy s mandarinkami

50 dkg hladké mouky,250 ml vlažného mléka,1 kostka droždí,5 dkg krystalového cukru,1 vanilkový cukr,sůl,23 vejce,4 lžíce oleje.
Náplň: 500 ml mléka,8 dkg krystalového cukru,7 dkg vanilkového pudinku v prášku,200 ml smetany ke šlehání,1 sáček čirého dortového želé,20 dkg kompotovaných mandarinek.
Mouku prosejeme do mísy,uprostřed uděláme důlek a vlijeme do něj vlažné mléko,rozdrobíme droždí a smícháme se lžící cukru.poprášíme trochou mouky,zakryjeme utěrkou a necháme 15 minut kynout..pak přidáme zbylý cukr,vanilkový cukr,špetku soli,vejce a olej a vypracujeme v hladké těsto..Přikryté necháme dalších 15 minut kynout.Těsto rozválíme,přeneseme na  vymazaný plech a pečeme v troubě asi 15-20 minut.Necháme vychladnout. mléka,cukru a pudinku uvaříme krém,který vyšleháme dohladka.Vmícháme šlehačku.Na korpus rozetřeme 1/3 krému,ze zbylého ve 4 cm odstupech nastříkáme proužky.Mezi ně dáme mandarinky,které zalijeme želé.Posypeme mandlemi.

Bábovka z třeného těsta

25 dkg másla,6 vajec,20 dkg moučkového cukru,25 dkg měkkého tvarohu,25 dkg polohrubé mouky,1 sáček kypřícího prášku do pečiva,2 dkg kakaa,tuk na vymazání a hrubou mouku na vysypání formy,moučkový cukr na posypání.
Máslo necháme při pokojové teplotě.Do mísy rozklepneme vejce,přidáme cukr,máslo a šleháme asi 5 minut do pěny.Pak po lžících zašleháme tvaroh.Mouku promícháme s práškem do pečiva,prosejeme ji na tvarohovo-vaječnou směs a metličkou vmícháme.
Do formy nalijeme 2/3 těsta.Do zbylého vmícháme kakao,tmavé těsto nalijeme na světlé a zlehka je protáhneme vidličkou.Pečeme asi 25-30 minut.Před servírováním ji můžeme posypat moučkovým cukrem a porci postříkat šlehačkou.

Řezy s lískovými oříšky

4 vejce,10 dkg lískových oříšků,5 dkg čokolády na vaření,13 dkg másla,13 dkg moučkového cukru,5 dkg kakaa,10 dkg polohrubé mouky,tuk a hrubou mouku na plech.
Na přelití:10 dkg mléčné tukové polevy.
Lískové oříšky nasekáme na větší kousky a čokoládu nastrouháme nahrubo.Oddělíme žloutky od bílků.Žloutky,máslo a cukr utřeme do pěny,do které potom vmícháme dvě třetiny nasekaných lískových oříšků a nastrouhanou čokoládu.Bílky vyšleháme na tuhý sníh a společně s moukou promíchanou kakaem vmícháme do žloutkové pěny.Plech s vyšším okrajem vymažeme tukem a vysypeme hrubou moukou.Vlijeme do něj těsto,povrch urovnáme stěrkou,posypeme lískovými oříšky a pečeme asi 40  minut.Po vychladnutí vyklopíme korpus z plechu.Povrch ozdobně přestříkáme rozehřátou polevou a posypeme zbylými oříšky.Před podáváním rozkrájíme na kostky.

Perníková bublanina

3 červené pomeranče,25 dkg hladké mouky,10 dkg cukru,7 dkg másla,2 vejce,2 lžíce medu,2 lžíce kakaa,1 sáček kypřícího prášku do perníku,1/2 lžičky mleté skořici,moučkový cukr na posypání.
Jeden pomeranč nakrájejte na kolečka.Ze zbývajících dvou pomerančů vymačkejte šťávu.Žloutky utřete se změklým máslem a cukrem do pěny.Mouku smíchejte s kakaem,skořicí a kypřícím práškem do perníku a postupně ji spolu s pomerančovou šťávou zapracujeme do utřených žloutků.Přidejte med a na závěr zlehka vmíchejte sníh z bílků.Do remosky nebo formy vyložené papírem na pečení nalijte část těsta,poklaďte ho plátky pomeranče,opět nalijte zbylé pomerančové plátky a upečte dozlatova.

Medový chlebíček

7 dkg másla,3 vejce,1 vanilkový cukr,5 dkg moučkového cukru,15 dkg medu,1 lžička citrónové kůry,1 lžička perníkového koření,25 dkg polohrubé mouky,1/2 sáčku prášku do pečiva,10 dkg směsi rozinek,kandované ovoce a hrubě nasekaných mandlí.
Máslo našlehejte se žloutky a cukrem do pěny.Vmíchejte med,citrónovou kůru,perníkové koření a prosetou mouku promíchanou s práškem do pečiva.Přimíchejte směs rozinek,kandovaného ovoce a mandlí.Vmíchejte tuhý sníh z bílků.Těstem naplňte máslem vytřenou a hrubou moukou vysypanou chlebíčkovou formu,vložte do předehřáté trouby a zvolna upečte.

Ořechová bábovka

25 dkg hladké mouky,25 dkg polohrubé mouky,25 dkg cukru,1 1/2 balíčku prášku do pečiva,2 vejce,2 lžíce kakaa(lze vynechat),180 ml oleje,500 ml mléka,5 dkg mletých vlašských ořechů,5 dkg ořechů nasekaných nahrubo,hrubou mouku na vysypání formy.
Do větší mísy nasypeme mouku a cukr,přidáme 2 vejce,prášek do pečení,kakao,mleté a nasekané ořechy.Odměříme uvedené množství oleje a mléka a přilijeme k ostatním surovinám.Vše důkladně promícháme,vlijeme do formy vysypané tukem a vysypané moukou a zhruba pečeme 45 minut.

Bábovka s vaječným likérem

4 vejce,20 dkg moučkového cukru,1 balíček vanilkového cukru,200 ml oleje,200 ml vaječného likéru,12,5 dkg polohrubé mouky,10 dkg škrobové moučky,tuk na vymazání formy,1 prášek do pečiva.
Vejce s cukrem utřete do pěny,přimíchejte olej a vaječný likér a nakonec jemně vmíchejte mouku s práškem do pečiva a škrobovou moučku.Formu vymazanou tukem naplňte těstem a pečte asi hodinu.Mírně vychladlou bábovku vyklopte a pocukrujte.

Bábovka tvarohová

25 dkg polohrubé mouky,25 dkg tvarohu,25 dkg rostlinného tuku,25 dkg cukru moučka,4 vejce,1 prášek do pečiva,1 balíček vanilkového cukru,kůru z půlky citrónu,mléko,rozinky.
Prosetou mouku smíchejte s práškem do pečiva.Žloutky utřete s rozpuštěným tukem a s oběma druhy cukru do pěny.postupně přidejte tvaroh,citrónovou kůru a omyté rozinky.Podle potřeby zřeďte mlékem a důkladně promíchejte.Nakonec do těsta vmíchejte mouku a po částech tuhý sníh z bílků.Těsto dejte do formy vymazané tukem a vysypané moukou a pečte 40-50 minut.

Třená bábovka

50 dkg polohrubé mouky,25 dkg změklého másla,35 dkg cukru,5 vajec,100 ml mléka,1 balíček vanilkového cukru,tuk  na vymazání formy,1 prášek do pečiva.
Utřete změklé máslo s cukrem a vanilkovým cukrem.Postupně přidávejte vejce,nakonec vmíchejte mouku smíchanou s práškem do pečiva.Formu vymažte tukem a vysypte hrubou moukou:Pečte ve středové části trouby.prvních 40 minut troubu neotvírejte,aby těsto nespadlo.Bábovku nechte vychladnout  ve formě a teprve pak ji vyklopíme.